Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia w działach badań i rozwoju w 2011 roku

06.02.2012 Katarzyna Jaśko
Artykuł jest podsumowaniem wyników IX Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW), przeprowadzonego w 2011 roku. W badaniu uczestniczyło 101 787 osób. W artykule omówiono wynagrodzenia oferowane w działach badań i rozwoju. Porównano zarobki na wybranych stanowiskach. Zaprezentowano, jak kształtowały się wynagrodzenia w firmach o różnym pochodzeniu kapitału. Specjaliści zatrudnieni w firmach z przewagą kapitału zagranicznego otrzymywali wynagrodzenie w wysokości 5 000 PLN. Było to więcej, niż zarabiali starsi specjaliści zatrudnieni w firmach z przewagą kapitału polskiego. Omówiono także wynagrodzenia uzyskiwane przez mężczyzn i kobiety oraz w poszczególnych miastach i województwach. Przykładowo, wynagrodzenia w Krakowie kształtowały się na poziomie 4 400 PLN i było to tylko o 164 PLN więcej niż wyniosła mediana zarobków w całym województwie małopolskim. Dodatkowo, porównano zarobki uzyskiwane przez pracowników z różnym rodzajem wykształcenia. Na przykład, pracownicy działów badań i rozwoju z ukończonym wykształceniem humanistycznym zarabiali na poziomie 4 100 PLN. Artykuł zawiera 5 wykresów.
Katarzyna Jaśko

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2832 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3619 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".