Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie handlowców w branży drukarskiej w USA

27.11.2003 Anna Postół
W przemyśle drukarskim w USA powszechnie wykorzystuje się sześć systemów wynagradzania handlowców, z których najczęściej stosowanym jest system wyłącznie prowizyjny. W przypadku ponad 40% handlowców prowizje wypłacane są w momencie wystawienia rachunku za dokonaną sprzedaż. Ponadto wiele firm oferuje swoim handlowcom dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, pozwala samodzielnie wybierać godziny pracy, a niektóre nawet pracować przez część czasu w domu. Sposób wynagradzania handlowców różni się w zależności od doświadczenia. Nowi handlowcy najczęściej otrzymują wynagrodzenie podstawowe (45,8%), a doświadczeni wynagrodzenie podstawowe i prowizje (37%). Prawie wszystkie firmy pokrywają wydatki swoich przedstawicieli handlowych, głównie koszty posiłków z klientami, telefonów i zakwaterowania.
Anna Postół

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".