Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie handlowców (3) – trendy w wynagradzaniu i plan wynagradzania

19.04.2006 Joanna Kramerek
W artykule zostały omówione zasady sporządzania planu wynagradzania handlowców oraz trendy w wynagradzaniu. Okazuje się np., że firmy w Stanach Zjednoczonych przy sporządzaniu planów wynagrodzeń handlowców są bardziej skoncentrowane na kontroli kosztów i stworzeniu prostych i jasnych planów. W artykule znajduje się również lista problemów, jakie trzeba rozwiązać planując system wynagradzania handlowców. Nie można również zapominać o znaczeniu czynników biznesowych, jak np. etap rozwoju biznesu, region sprzedaży czy też rynki sprzedaży. Tworząc plan wynagradzania handlowców, szczególnie jeśli sprzedają oni złożone produkty klientom instytucjonalnym, warto również uwzględnić wpływ charakterystyk klientów.
Joanna Kramerek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".