Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Systemy wynagradzania specjalistów ds. sprzedaży - część I

16.08.2009 Renata Kucharska-Kawalec
Artykuł stanowi pierwszą część cyklu poświęconego systemom, za pomocą których można nagradzać i premiować specjalistów ds. sprzedaży. Tylko na pozór wydaje się to być mało skomplikowane. Poza opisem specyfiki pracy tej grupy zawodowej, w artykule przedstawiono różne formy wynagradzania. Przeanalizowano także przypadki, w których premie handlowców uzależniane są od efektów sprzedaży, liczby obsługiwanych klientów oraz wyników finansowych firmy. Poruszono kwestie indywidualnego i grupowego systemu wynagradzania. Pokazano w jakich przypadkach należy zwiększać stałą część płacy, a w których zmienną. Ponadto szczególną uwagę zwrócono na system trójskładnikowy, czyli zbudowany w oparciu o płacę zasadniczą, premię i prowizję.
Renata Kucharska-Kawalec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".