Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Sprawdzone modele wynagradzania pracowników działów sprzedaży - część I

03.09.2012 Patrycja Grzesińska
Artykuł jest pierwszą częścią opracowania poświęconego rozwiązaniom z zakresu wynagradzania pracowników działu sprzedaży. Na początku omówione zostały w nim modele, uwzględniające czynnik modyfikujący. W pierwszej kolejności uwagę poświęcono zatem prowizjom, których wysokość uzależniona jest od rodzaju sprzedawanego produktu. Następnie opisano systemy, w których stawki determinowane są poprzez współczynnik wartości produktu oraz tzw. wartość punktową. Kolejna część artykułu przedstawia modele prowizyjne, wprowadzające dodatkową miarę efektywności pracowniczej. Zaprezentowane rozwiązania tego typu to prowizje: z jednym dodatkowym warunkiem, uzależnione od rodzaju produktu, uwzględniające tzw. mnożnik oraz oparte na macierzy. Artykuł zawiera 5 schematów oraz 4 tabele.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".