Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Kompetencje menedżerów i liderów w holistycznym modelu kształtowania płac - część II

29.05.2007 Tadeusz Oleksyn
Artykuł stanowi kontynuację rozważań na temat kompetencji menedżerów i liderów w holistycznym modelu kształtowania płac. Początek drugiej części poświęcony jest problemowi wiązania płac menedżerów i liderów z ich kompetencjami. Proces uzależniania płac od kompetencji i innych czynników przedstawiony jest na schemacie. W dalszej części artykułu zaprezentowana jest analityczna metoda wartościowania pracy AWP – 2006 (Ankietowe Wartościowanie Pracy, wersja z roku 2006), w której ponad połowa kryteriów analitycznych ma charakter kompetencyjny. Przedstawiona jest także metoda własna autora artykułu WRZOS (Wartościowanie Ról Zawodowych/Organizacyjnych Stanowisk), która wartościuje homogeniczne grupy stanowisk. Artykuł zakończony jest podsumowaniem, w którym umieszczone są najważniejsze informacje i wnioski.
Tadeusz Oleksyn

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".