Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Kompetencje menedżerów i liderów w holistycznym modelu kształtowania płac - część I

29.05.2007 Tadeusz Oleksyn
Artykuł zaczyna się od przedstawienia różnych filozofii kształtowania płac. Przedstawione są następujące koncepcje: „płac rynkowych”, „płacę i wymagam”, a także „wynagradzanie za kompetencje”. Następnie zaprezentowane są zalety modelu holistycznego w porównaniu do wyżej wymienionych koncepcji. Autor określa ten model jako najlepszy model wielokryterialny z punktu widzenia zarówno teorii, jak i dobrej praktyki. Model holistyczny kształtowania płac przedstawiony jest na schemacie, który w dalszej części artykułu poddany został analizie. Ostatnia część artykułu poświęcona jest problemowi kompetencji menedżerów i liderów w organizacji. Przedstawione są cechy wspólne zarówno dla menedżerów, jak i liderów. Następnie zaprezentowane są cechy różniące menedżerów różnych poziomów kierowania. Umieszczona pod koniec artykułu tabela prezentuje cechy różniące menedżera od lidera
Tadeusz Oleksyn

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".