Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Informowanie pracowników o systemie wynagrodzeń i wartościowaniu pracy

19.10.2004 Agnieszka Kunysz
Komunikacja jest jednym z głównych czynników decydujących o sukcesie firmy. Choć wielu pracodawców bagatelizuje ten fakt, najlepsze organizacje przekonały się o jego wadze. Warto zdać sobie sprawę, że system wynagrodzeń składa się z komunikatów oznajmiających pracownikowi, czego oczekuje pracodawca. Właściwa komunikacja prowadzi do zrozumienia i zaakceptowania rozmaitych przedsięwzięć, jakie wymagają uczestnictwa pracowników. Do przedsięwzięć takich należy m. in. wartościowanie stanowisk i wprowadzanie nowego systemu wynagrodzeń. Artykuł jest wprowadzeniem do problematyki komunikacji dotyczącej tych procesów. Przedstawia także praktyczne wskazówki dotyczące efektywnej komunikacji z pracownikami.
Agnieszka Kunysz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".