Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Elastyczne systemy wynagradzania - czy i jak stosować

16.06.2008 Łukasz Stępień
Niniejszy artykuł jest próbą odpowiedzi na pytanie czy elastyczne systemy wynagradzania są skuteczniejsze od tradycyjnych. Przedstawione zostały plusy i minusy wdrażania i stosowania nowych systemów płac: wynagradzania za wyniki, systemów kafeteryjnych oraz broadbanding. Metody te są bardzo popularne w firmach prowadzących działalność międzynarodową. Również organizacje polskie próbują wprowadzać nowe zasady wynagradzania, głównie z powodu braku specjalistów na rynku pracy. Każda z tych powyższych metod wynagradzania jest stosunkowo nowa na rynku polskim. Ich popularność rośnie, choć implementacja bywa kłopotliwa dla pracodawców. W artykule nakreślono, kiedy korzystne staje się wprowadzenie elastycznych
Łukasz Stępień

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".