Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Czy awans bez podwyżki to właściwe remedium w okresie recesji?

26.03.2012 Iwona Karkocha
Artykuł poświęcony jest zagadnieniu awansu zawodowego nie uwzględniającego podwyżki wynagrodzenia gotówkowego. Rozważania rozpoczynają się od przedstawienia istoty oraz rodzajów awansów. W części kolejnej zobrazowano problemy zarządcze organizacji, spowodowane spowolnieniem gospodarczym oraz ich wpływ na politykę personalną. Ważny element tekstu dotyczy wyników badań amerykańskiej firmy OfficeTeam, analizującej skalę zjawiska oraz zapatrywania pracowników na awans bez podwyżki. Następne skupiono się na aspekcie motywacyjnym związanym z wyższą pozycją zawodową. Ostatnie akapity dotyczą uwarunkowań prawnych oraz dodatkowych rozwiązań, o które pracownik może ubiegać się w zamian za podwyżkę. Tekst zawiera 2 wykresy oraz 1 schemat.
Iwona Karkocha

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".