Strona główna

Wynagrodzenia menedżerów

Zarobki menedżerów

Zarobki menedżerów to narzędzie dzięki, któremu mogą Państwo sprawdzić wynagrodzenia otrzymane przez członków zarządów i rad nadzorczych spółek notowanych na GPW.


Prezentujemy dane o wynagrodzeniach:

1 500 członków zarządów 2 500 członków rad nadzorczych z 360 spółek notowanych na GPW dowiedz się więcej

Ile zarabiają dyrektorzy Boeing Company?

Boeing Company to amerykański koncern lotniczy, zbrojeniowy i kosmiczny z siedzibą w Chicago. W firmie pracuje ponad 156 tysięcy osób, z czego blisko 78 tysięcy zatrudnionych jest w stanie Waszyngton. W Proxy Statement firma Boeing chwali się, że w 2015 roku wybudowała 762 odrzutowce pasażerskie, 186 samolotów wojskowych, 4 satelity oraz ponad 15 000 systemów uzbrojenia. Spółka otrzymała również zamówienia na 768 samolotów pasażerskich, podpisała kilka znaczących międzynarodowych kontraktów na dostawę śmigłowców Apache i Chinook, a Boeing 747-8 został wybrany nowym Air Force One. Wyniki finansowe są równie imponujące – przychód za 2015 rok to ponad 96 mld USD, 6% więcej niż w 2014 roku, a zysk w skali roku to prawie 4 mld USD. A jak wynagradzani są dyrektorzy wykonawczy lotniczego giganta?

czytaj więcej

„Zarobki menedżerów” - źródło danych o wynagrodzeniach w spółkach giełdowych

„Zarobki menedżerów” to narzędzie online umożliwiające szybki i łatwy dostęp do informacji o wynagrodzeniach około 1 500 członków zarządów i 2 500 członków rad nadzorczych z prawie 360 spółek notowanych na GPW. Narzędzie składa się z 3 części.

czytaj więcej

Zmiany w Radzie Nadzorczej Grupy Lotos

Dnia 22 grudnia 2016 roku, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grupy Lotos odwołało ze składu rady nadzorczej Katarzynę Witkowską i Marię Sierpińską powołując w ich miejsce Piotra Ciacha i Adama Lewandowskiego. Ustalenie składu rad nadzorczych w spółkach grupy kapitałowej Lotos SA zostało wpisane w dodatkowe cele zarządcze uprawniające zarząd do otrzymania wynagrodzenia zmiennego.

Udział kobiet w radach nadzorczych

Aż 76 firm z indeksu Russell 3000 w USA nie miało przez ostatnie 10 lat ani jednej kobiety w swojej radzie nadzorczej. Badanie pokazuje, że były to przeważnie mniejsze firmy w tradycyjnie ‘męskich’ branżach, jak np. energetyka. Z drugiej strony badania pokazują, że firmy z dużym udziałem kobiet w radach nadzorczych wyprzedzają konkurencję. Więcej o zagadnieniu na stronach Wall Street Journal.

Executive Compensation Bulletin

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani informacjami na temat wynagrodzeń menedżerów polecamy nasz biuletyn - Executive Compensation Bulletin

zobacz więcej płacografik