Strona główna

Wynagrodzenia menedżerów

Executive Compensation Bulletin

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani informacjami na temat wynagrodzeń menedżerów polecamy nasz biuletyn - Executive Compensation Bulletin

Jak zmotywować menedżerów do realizacji określonych celów, czyli Short Term Incentive Plans

Wysokość całego pakietu wynagrodzeń służy głównie przyciągnięciu odpowiednich osób do organizacji. Głównym zadaniem Short Term Incentive Plans (STI) jest motywacja do określonych działań. W poniższym artykule opisano czym są STI i jak one działają.

czytaj więcej

Wynagrodzenie dyrektorów największej linii lotniczej świata

Tytuł największej linii lotniczej dzierży obecnie American Airlines. Linia zatrudnia ponad 122 tys. osób, posiada ponad 950 samolotów i lata do 350 miast na całym świecie, przewożąc 51 mln pasażerów rocznie. A jak wynagradzają swoich menedżerów?

czytaj więcej

Polskie inwestycje na Bałtyku

Polski Fundusz Rozwoju, wraz z IFM Global Infrastructure Fund i PSA International przejmują spółkę DCT, która zarządza portami w Gdańskim porcie. Udziały wynosić będą odpowiednio 30, 30 i 40%. Wartość przedsiębiorstwa szacuje się na ponad 5 mld PLN. EBITDA spółki w 2017 roku 70 mln EUR. Finalizacja transakcji nastąpi po zaopiniowaniu jej przez instytucje administracyjne. Inwestorzy zapowiadają również dalsze inwestycje w infrastrukturę portową w Gdańsku, których wartość ma łącznie wynieść 2 mld PLN.

FedEx: sytuacja nie napawa optymizmem

Akcjonariusze giganta kurierskiego nie mają powodów do zadowolenia. Po opublikowaniu przez spółkę kwartalnych wyników finansowych kurs akcji spadł o 5%. Okazało się, że w porównaniu do ubiegłego roku pogorszył się zarówno zysk netto spółki jak i poziom sprzedaży. FedEx w trzecim kwartale 2018 roku wygenerował 17 mld USD przychodów co oznacza spadek o 3%. Również prognozy dotyczące spodziewanego zysku na akcje okazały się niższe niż przewidywali to analitycy.

Zarobki menedżerów

Zarobki menedżerów to narzędzie dzięki, któremu mogą Państwo sprawdzić wynagrodzenia otrzymane przez członków zarządów i rad nadzorczych spółek notowanych na GPW.


Prezentujemy dane o wynagrodzeniach:

1 500 członków zarządów
2 500 członków rad nadzorczych
z 360 spółek notowanych na GPW
zobacz więcej płacografik
xiv krakowskie forum wynagrodzeń

Największa w Polsce konferencja o wynagrodzeniach zobacz więcej