Ile kosztowały zmiany w zarządach
spółek Skarbu Państwa?
W poniższym artykule przyglądamy się ile Państwo wydało w latach 2016 i 2017 na zmiany kadrowe w zarządach spółek, w których Skarb Państwa ma bezpośrednie udziały. Dane zostały opracowane przy wykorzystaniu raportów Sedlak & Sedlak „Wynagrodzenia członków zarządów w 2016 i 2017 roku”
Podsumowanie raportu
„Wynagrodzenia członków zarządów w 2017 roku”
W tegorocznej edycji raportu „Wynagrodzenia członków zarządów w 2017 roku” przeanalizowaliśmy wynagrodzenia 976 osób z 377 spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 
 
Raport „Wynagrodzenia członków zarządów w 2017 roku”
już dostępny!
  • 976 menedżerów
  • 377 spółek
Czy opłaca się ujawniać wartość swojego wynagrodzenia?
Najnowsze badania wykazały, że ujawnienie wysokości wynagrodzenia przełożonego może pozytywnie wpłynąć na wydajność szeregowych pracowników. Pracownicy, którzy oceniali pensję przełożonego na niższą niż jest w rzeczywistości, po ujawnieniu, że jej wartość jest wyższa niż przypuszczali, pracowali wydajniej. Badacze przypuszczają, że efekt ten był spowodowany nadzieję pracowników, że wydajna praca doprowadzi ich do awansu. Więcej na stronach Wall Street Journal.
Koniec kultury wynagrodzenia zmiennego?
Raport kwartalny banku Goldman Sachs pokazuje, że bank ograniczył swoje wydatki na wynagrodzenia (ich udział w wielkości przychodów spadł do 37% z 41%). Analitycy zastanawiają się czy nie wynika to z ograniczenia wysokości wypłaconych bonusów, aby zwiększyć wynik finansowy banku. Więcej na NY Times
Pięć najwyższych odpraw wypłaconych przez spółki Skarbu Państwa w 2017 roku
W zestawieniu wysokości odpraw wypłaconych w spółkach Skarbu Państwa za 2017 rok zdecydowanie przoduje Bank PEKAO, spółka pośrednio zależna od Skarbu Państwa, gdzie suma odpraw wyniosła niemal 5,5 mln PLN. Dużo za zmiany zapłacono także w KGHM – ponad 2,5 mln PLN. W przypadku miedziowej spółki należy zadać sobie pytanie jaki sens mają kolejne zmiany, gdyż i tak co roku wymienia się niemal całą kadrę zarządzającą, sowicie za to płacąc. Podobna sytuacja ma zresztą miejsce w JSW. Ogółem suma wypłaconych odpraw w spółkach bezpośrednio lub pośrednio zależnych od Skarbu Państwa to prawie 12 mln PLN.
 
 
Miło nam, że jesteście Państwo naszymi subskrybentami.
Tutaj można zrezygnować z otrzymywania Executive Compensation Bulletin.