Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Znaczenie nagród dla wyników pracy i motywacji

03.10.2006 Joanna Kramerek
Chociaż przekonanie o motywującym charakterze nagród oferowanych za pracę (np. w postaci wynagradzania za wyniki) jest silnie zakorzenione z naukach ekonomicznych, to niektórzy podważają ten dogmat. Ich krytyka opiera się na badaniach psychologicznych, które wskazują na potrzebę rozróżnienia dwóch rodzajów motywacji – zewnętrznej i wewnętrznej. Wskazuje się, że nagrody oferowane przez firmę mają negatywny wpływ na wewnętrzną motywację pracowników. Co więcej, niektórzy uważają wręcz, że mają one wymiar karzący. W artykule zostały omówione niektóre kontrowersje dotyczące znaczenia nagród dla wyników pracy i motywacji pracowników.
Joanna Kramerek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".