Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Zarządzanie terytorium sprzedaży a kwestie wynagradzania

14.11.2011 Grzegorz Spólnik
Optymalnie podzielone terytoria sprzedażowe są jednym z podstawowych warunków prowadzenia efektywnej działalności handlowej. Zależą od nich jednak nie tylko zyski przedsiębiorstwa, ale również zarobki jego pracowników. Potencjał obszaru na jakim działa handlowiec ma bowiem ogromny wpływ na liczbę oraz wartość realizowanych przez niego zamówień, a co za tym idzie również na jego premię. W artykule opisano konieczność zapewnienia zrównoważonego podziału terytoriów sprzedażowych w celu zagwarantowania sprawiedliwości oraz efektywności systemu wynagradzania i motywowania. Przedstawiono także wyzwania, jakie w kwestii zarządzania kadrami i płacami niesie proces reorganizacji obszaru handlowego. Artykuł zawiera 1 tabelę.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".