Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Zarządzanie przez cele a motywowanie i wynagradzanie

19.04.2010 Diana Malinowska
W artykule podjęto temat zastosowania zarządzania przez cele (Management By Objectives) w motywowaniu i wynagradzaniu. Przedstawiono rozmaite właściwości celów, które powinny być dostrzeżone przez pracodawców, przełożonych i inne osoby, którym zależy na tym, aby pracownik był zmotywowany do pracy i działał skutecznie. Artykuł przedstawia także przykład zadaniowych form wynagrodzeń wywodzących się z ideologii MBO. W konkluzji stwierdzono, że metodę tę można skutecznie wykorzystać w dziedzinie motywowania i wynagradzania. Trzeba jednak pamiętać o możliwych kłopotach związanych z motywowaniem przez cele oraz dobrze przygotować się do budowy systemu wynagrodzeń na podstawie realizacji celów.
Diana Malinowska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".