Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenie w miastach wojewódzkich, mniejszych miastach i wsiach

18.02.2008 Magdalena Oleszkowicz
Niniejszy artykuł jest podsumowaniem najważniejszych wyników czwartego Internetowego Badania Wynagrodzeń (IBW 2007), które przeprowadziliśmy z czołowymi polskimi portalami. Przedstawia on, jak kształtowały się wynagrodzenia w miastach wojewódzkich oraz innych miastach i wsiach w 2007 roku. Czynniki, które miały bezpośredni wpływ na wysokość wynagrodzenia to m.in.: rodzaj zajmowanego stanowiska, długość stażu pracy, płeć oraz poziom wynagrodzenia. I tak najwyższą medianę zarobków na stanowisku pracownika szeregowego odnotowano w Warszawie (2 700 PLN). Natomiast pracownicy szeregowi z najniższymi zarobkami byli zatrudnieni z Bydgoszczy i Łodzi. Połowa pracowników z wykształceniem wyższym pracujących w Warszawie zarabiała ponad 5 200 PLN. Wysokość wynagrodzenia w wybranych miastach wojewódzkich zależała również od takich czynników jak: wielkość przedsiębiorstwa, rodzaj kapitału firmy, branża oraz dział zatrudnienia. Najwyższe mediany zarobków odnotowano w dużych przedsiębiorstwach zatrudniających ponad 1 000 osób. W działach sprzedaży i działach produkcji odnotowano mediany wynagrodzeń na zbliżonej wysokości. W Warszawie w obydwu wspomnianych działach mediana zarobków wynosiła 5 000 PLN. Najniższa mediana zarobków w dziale sprzedaży to 2 840 PLN (Bydgoszcz), a w dziale produkcji to 2 600 PLN (Łódź). Artykuł zawiera 7 tabel i 10 wykresów.
Magdalena Oleszkowicz

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2967 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3758 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".