Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia zmienne i rzeczowe - część I

02.07.2012 Renata Kucharska-Kawalec
Publikacja stanowi streszczenie I części książki pt. „Wynagrodzenia zmienne i rzeczowe” (Kraków 2005), autorstwa Zofii Sekuły. W artykule omówiono kolejno zawartość poszczególnych rozdziałów niniejszej pracy. Przedstawiono istotę, cele i cechy płacy zmiennej. Zaprezentowano strategie powiązania zasadniczej i ruchomej części wynagrodzenia dla organizacji różnej wielkości. Zwrócono również uwagę na mierniki kształtowania wynagrodzeń zmiennych oraz możliwości ich zastosowania. Zestawiono różnego rodzaju klasyfikacje wynagrodzeń zmiennych i rzeczowych. Krok po kroku omówiono, jak projektować i wdrażać tego rodzaju formy motywatorów. Następnie wyróżniono i opisano główne formy wynagrodzeń zmiennych i rzeczowych. W tym miejscu czytelnik znajdzie wiele praktycznych informacji odnoszących się m.in. do premii i nagród oraz funduszy cząstkowych.
Renata Kucharska-Kawalec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".