Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia za wyniki – podstawy wprowadzania efektywnych systemów

20.09.2005 Agnieszka Kunysz
Wprowadzając system wynagradzania za wyniki, pracodawca zawiera z pracownikiem swego rodzaju „kontrakt psychologiczny”. Obejmuje on wiele aspektów i postaw przyjmowanych przez pracowników, jakie niekiedy mogą być dla pracodawcy zaskakujące. Pozytywnym aspektem premiowania pracowników za osiągane wyniki jest zwiększenie ich motywacji i skoncentrowanie uwagi na wynikach oraz celach firmy. Z drugiej strony, istnieje także efekt negatywny. Wielu pracowników przyjmuje wobec płacy postawę roszczeniową. Przy nieodpowiednim wdrożeniu systemu płaca za wyniki może stracić swój aspekt motywacyjny. Artykuł opisuje, w jaki sposób zapobiec tego rodzaju postawom jeszcze na etapie implementacji systemu.
Agnieszka Kunysz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".