Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia za wyniki najwyższej kadry menedżerskiej

18.10.2005
Bardzo często pojawiają się głosy na temat tego, że wynagrodzenia najwyższej kadry menedżerskiej niespecjalnie odzwierciedlają wyniki kierowanych przez nich firm. Zazwyczaj głosy takie pojawiają się w parze z krytyką wysokich płac dyrektorów. Trudno się nie zgodzić zwłaszcza z tym pierwszym stwierdzeniem. Aby maksymalnie powiązać wynagrodzenia najważniejszych menedżerów z wynikami przedsiębiorstwa, należy przede wszystkim wypracować odpowiedni sposób oceny ich pracy. A nie jest to łatwe, gdyż na wyniki firmy duży wpływ mają nie tylko decyzje menedżerów, ale także sytuacja na rynku zewnętrznym. Z tego względu odchodzi się obecnie od stosowania jednego miernika efektywności na rzecz całego ich zestawu. W ten sposób ocenia się pracę menedżera bardziej kompleksowo i jednocześnie minimalizuje ryzyko płacenia za niezasłużone sukcesy.

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się

Polub wynagrodzenia.pl

Udostępnij

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".

Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Kontakt: [email protected]

Weź udział w największej konferencji o wynagrodzeniach!    zobacz więcej