Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia według Jeffrey’a Pfeffer’a

07.04.2009 Radosław Kotowicz
Jeffrey Pfeffer to ekspert w dziedzinie wynagrodzeń i zasobów ludzkich, potwierdzający swoje kompetencje nie tylko współpracą z wieloma szkołami wyższymi na całym świecie, ale także poprzez zasiadanie w radach dyrektorów wielu firm. W swoich artykułach często stara się zmienić podzielane powszechnie poglądy na temat wynagrodzeń, które nie mają tak naprawdę wiele wspólnego z rzeczywistością. Pokazuje, dlaczego nie warto oszczędzać na stawkach godzinowych pracowników, a także zmniejszać przyznanych im świadczeń. Zajmuje się także wynagrodzeniami menedżerów najwyższego szczebla. Udowadnia, że płacenie za efektywność nie zawsze musi być takim dobrym rozwiązaniem, jakim się wydaje na pierwszy rzut oka. Obala także pogląd, że aby zapanować nad coraz większymi wzrostami wynagrodzeń menedżerów, konieczna jest jak największa transparentność tych płac. Ostrzega przed zbyt pochopnym używaniem opcji na akcję. Pisze także o zachętach finansowych i przekonuje do dużej ostrożności w ich wprowadzaniu, bo ich efekty wcale nie muszą być dla przedsiębiorstwa satysfakcjonujące.
Radosław Kotowicz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".