Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia w sektorze handlowym w USA

06.01.2004 Anna Postół
Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy handlowca wynosi w USA 14,50 dolara. Zdecydowanie najwyższe zarobki w sektorze handlowym mają menedżerowie, którzy mogą otrzymywać nawet powyżej 100000 USD rocznie. Przedstawiciele handlowi zarabiają około trzy razy mniej, zwłaszcza w branży finansowej i w sprzedaży detalicznej. Wysokość wynagrodzenia waha się nie tylko w zależności od stanowiska, ale także od branży, w której dana firma działa. Zmienia się także ze względu na położenie geograficzne. Spośród porównywanych stanów: Alaski, Hawajów, Alabamy, Teksasu, Kalifornii i Nowego Jorku, najwyższe zarobki są w Nowym Jorku. W rankingu najlepiej płatnych zawodów w USA na 34 miejscu znalazł się Przedstawiciel handlowy/inżynier, zarabiający średnio 33,59 dolarów za godzinę pracy.
Anna Postół

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".