Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia w działach sprzedaży w 2012 roku

25.03.2013 Grzegorz Spólnik
Artykuł jest podsumowaniem wyników X Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW), przeprowadzonego w 2012 roku przez Sedlak & Sedlak. W badaniu uczestniczyło 114 718 osób. Spośród zatrudnionych w działach sprzedaży najwyższe wynagrodzenia otrzymywali pracownicy branży IT, ubezpieczeniowej oraz przemysłu ciężkiego i lekkiego. Zdecydowanie wyższe okazały się również płace osób zatrudnionych w firmach zagranicznych. Zjawisko to było bardzo widoczne przykładowo w przemyśle i budownictwie, a mniej wyraźne m. in. w bankowości i handlu. W artykule zaprezentowano także wysokość zarobków w różnej wielkości podmiotach krajowych i zagranicznych, wynagrodzenia na poszczególnych szczeblach zarządzania i stawki otrzymywane przez pracowników z różnym stażem. Na zakończenie przedstawiono informacje o płacach z uwzględnieniem charakteru wykonywanej pracy. W tym celu wszystkich pracowników działów sprzedaży przyporządkowano do jednej z pięciu grup: odpowiedzialnych za sprzedaż mobilną, stacjonarną (punk sprzedaży), internetową, telefoniczną oraz zajmujących się wsparciem sprzedaży. Artykuł zawiera 6 wykresów.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2915 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3706 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".