Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia w badaniach Barry’ego Gerharta

20.10.2008 Radosław Kotowicz
Barry Gerhart bez wątpienia jest ekspertem w dziedzinie wynagrodzeń, o czym świadczy ścieżka jego kariery naukowej, liczne publikacje i przeprowadzone badania. Przeanalizował między innymi różnice w negocjowaniu wynagrodzeń przez kobiety i mężczyzn. Zbadał, co wpływa na skłonność podjęcia negocjacji wynagrodzenia i jakie są ich konsekwencje. Jego zainteresowanie wzbudziło także zjawisko dobrowolnego odchodzenia z pracy. Znaczący okazał się wpływ wynagrodzenia. Odpowiednie opłacanie najefektywniejszych osób to kluczowy czynnik zatrzymania ich w przedsiębiorstwie. Ponadto artykuł opisuje wyniki badań Barry’ego Gerharta nad coraz popularniejszym systemem wynagradzania za umiejętności. Naukowiec nie tylko wykazał, że sprawdza się on w praktyce, ale także przeanalizował, co warunkuje skłonność pracowników do poszukiwania nowych kompetencji. Wyniki tych analiz również przedstawia niniejszy artykuł.
Radosław Kotowicz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".