Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia specjalistów w 2012 roku

30.01.2013 Patrycja Grzesińska
Artykuł jest podsumowaniem Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2012, które zostało przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak. Dzięki ponad 114 tys. pracowników, którzy wypełnili ankietę, poznaliśmy informacje na temat wynagrodzeń różnych grup zawodowych i w różnych regionach. Poniższy artykuł stanowi analizę wynagrodzeń wśród specjalistów. Mediana wynagrodzeń dla pracowników, pełniących wspomnianą funkcję wyniosła 4 200 PLN. Na wstępie ukazano dysproporcje w zarobkach jakie miały miejsce w wybranych województwach oraz branżach. Przykładowo płace pracowników telekomunikacji w polskich organizacjach ukształtowały się na poziomie 5 000 PLN, a w przedsiębiorstwach zagranicznych - 6 775 PLN. Następnie skupiono się na wynagrodzeniach specjalistów w firmach różnej wielkości oraz o odmiennym pochodzeniu kapitału. Kolejna część analizy pokazuje jak kształtowały się płace u osób z różnym poziomem wykształcenia. Wynika z niej, iż pracownicy posiadający tytuł magistra mogli liczyć na zarobki rzędu 4 500 PLN. Na zakończenie przytoczono także wysokość stawek płac specjalistów z odmiennym całkowitym stażem pracy. Artykuł zawiera 5 wykresów.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2987 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3779 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".