Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia osób z różnym wykształceniem w 2010 roku

31.01.2011 Barbara Woźniak
Artykuł jest podsumowaniem wyników VIII Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, które w 2010 roku przeprowadziliśmy z największymi polskimi portalami. W badaniu uczestniczyło 101 014 osób. Tekst odpowiada na pytanie czy wykształcenie „gwarantuje dobrą posadę i wysokie wynagrodzenie” czy też opinia ta jest tylko mitem. Artykuł rozpoczyna porównanie wynagrodzeń osób o różnym wykształceniu, m.in.: podstawowym i zawodowym, średnim, wyższym. Pokazano jak w trakcie kariery zmieniają się wynagrodzenia osób o różnym wykształceniu (np. wyższe po 1 roku pracy: 2 500 PLN, po 4-5 latach: 4 000 PLN, po 9-10 latach: 5 000 PLN). Następnie przeanalizowano jaki odsetek pracowników szeregowych, specjalistów oraz menedżerów znajduje się wśród osób z różnym wykształceniem (np. wśród osób z wykształceniem podstawowym/zawodowym 76% to pracownicy szeregowi. W drugiej części artykułu przedstawiono płace absolwentów różnych kierunków studiów. W trzeciej – pokazano jakie znaczenie dla wynagrodzenia ma znajomość języka angielskiego. Zarówno ogólnie, jak i dla różnych grup pracowników (wykonawczych, specjalistów, menedżerów). Artykuł zawiera 7 wykresów.
Barbara Woźniak

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2967 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3758 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".