Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia menedżerów spółek giełdowych w 2007 roku. Podsumowanie raportu Sedlak & Sedlak

29.07.2008 Michał Mudel
Artykuł jest podsumowaniem czwartego raportu Sedlak & Sedlak na temat wynagrodzeń menedżerów spółek notowanych na GPW. (W 2007 roku „typowy” członek zarządu zarobił 442 000 PLN; 37 000 PLN miesięcznie.) Tekst rozpoczyna ogólna prezentacja płac menedżerów, pokazanie rozkładu wynagrodzeń oraz zarobków członków zarządów spółek debiutujących na giełdzie w 2007 roku. Następnie omówiono czynniki, które najsilniej korelują z płacami. Prezentowane są wynagrodzenia menedżerów w zależności od wielkości aktywów spółki, wieku dyrektora i funkcji pełnionej w zarządzie. Spółki o różnej wielkości aktywów porównano pod względem przeciętnej wielkości funduszu wynagrodzeń, liczby top menedżerów oraz tego jaką część zysku stanowi budżet płac zarządu. W ostatniej części artykułu prezentowanych jest 10 dziesięć pierwszych miejsc z rankingu wynagrodzeń menedżerów. Pokazane są spółki o największych budżetach płac zarządu oraz o najwyższych średnich wynagrodzeniach menedżera. Artykuł zawiera 11 tabel i 8 wykresów.
Michał Mudel

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2933 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3724 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".

W związku z pracami serwisowymi zaplanowanymi w dniu 09.12.2023 w godzinach 09:00 - 14:00 nastąpi przerwa techniczna w dostępności strony wynagrodzenia.pl. Za utrudnienia przepraszamy.