Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia kierowników w 2006 roku

27.02.2007 Arkadiusz Koperek
Niniejszy artykuł stanowi podsumowanie najważniejszych wyników Internetowego Badania Wynagrodzeń 2006 na stanowiskach kierowniczych. Mediana wynagrodzeń brutto kierowników wynosi 3608 PLN. Jednocześnie co 10 zarabia poniżej 1700 PLN, a dla 25% osób na tym stanowisku płace są wyższe od 5900 PLN. Wyższe dochody mają kierownicy dużego zespołu – powyżej 11 osób. Kierownicy małego zespołu (2-10 osób) natomiast, zarabiają na poziomie starszych specjalistów. Najpopularniejszym świadczeniem dodatkowym jest na tym stanowisku telefon komórkowy. Zdecydowanie najwięcej zarabiają kierownicy w branży IT (5200 PLN) i telekomunikacji (5100 PLN) oraz w działach finansów i controllingu (6000 PLN). Wynagrodzenia kierowników są ponadto zależne od rodzaju firmy, stażu pracy, posiadanego wykształcenia i stopnia znajomości języka angielskiego. Lepiej zarabiają ponadto osoby zatrudnione na tym stanowisku w firmach zagranicznych oraz prowadzące własną działalność gospodarczą. Tradycyjnie już zarobki najwyższe są w Warszawie. Mężczyźni zarabiają na stanowiskach kierowniczych o 29% więcej niż kobiety. Artykuł zawiera 10 tabel i 9 wykresów.
Arkadiusz Koperek

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2985 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3776 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".