Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie zespołów handlowców

11.12.2007 Katarzyna Jaśko
W artykule zaprezentowano ogólne założenia i szczegółowe przykłady wynagradzania pracowników wchodzących w skład zespołów sprzedażowych. Przeanalizowano kolejne etapy ustalania składowych wynagrodzenia, które uzależnione są zarówno od indywidualnych, jak i zespołowych wyników. Przejście od wynagradzania pojedynczych pracowników do grup sprzedażowych nie oznacza zastąpienia płacy indywidualnej w 100% przez płacę opartą na wynikach zespołu. System wynagradzania zespołów sprzedawców można skonstruować na różne sposoby, uwzględniające sytuację i potrzeby firmy. W artykule zawarto przykłady ilustrujące odmienne konfiguracje poszczególnych elementów systemu płacowego tak, by były one adekwatne do zamierzonych celów. Przedstawiono także potencjalne ograniczenia skuteczności wynagradzania zespołowego.
Katarzyna Jaśko

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".