Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie za pomocą akcji w BRE Banku SA

28.11.2011 Krzysztof Domagała
W artykule został omówiony system motywacyjny funkcjonujący w BRE Banku SA, który wykorzystuje obligacje z prawem pierwszeństwa do nabycia akcji. Na wstępie przedstawiono ogólne dane o wynagrodzeniach osób zarządzających w 2010 roku. Uwzględniono podział na wynagrodzenia zasadnicze, pozostałe korzyści, bonus za 2009 rok oraz rozliczenie poprzedniego programu motywacyjnego opartego na akcjach Commerzbanku. W dalszej części skoncentrowano się na omówieniu zasad funkcjonowania aktualnego programu. Przedstawiono najważniejsze założenia oraz ogólne informacje o kryteriach, które muszą zostać spełnione, aby uczestnicy programu mogli nabyć prawo nabycia akcji. W końcowej części przeanalizowano jego rozliczenie za rok 2010. Artykuł zawiera 2 tabele.
Krzysztof Domagała

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".