Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie w bankach – przykład Finlandii

30.05.2006 Joanna Kramerek
Artykuł omawia system wynagradzania w jednym z fińskich banków, który umownie został nazwany Finland Bank. W banku tym istnieją w zasadzie dwa subsystemy wynagradzania, z których jeden obejmuje pracowników szeregowych, a drugi menedżerów i specjalistów. Choć w przypadku obu wymienionych grup zatrudnionych na wynagrodzenie całkowite składa się zarówno część podstawowa, jak i zmienna, to są one kształtowane w odmienny sposób. O wynagrodzeniu podstawowym pracowników szeregowych decydują m.in. pozycja w klasyfikacji stanowisk oraz staż pracy. Jeśli chodzi o zmienną część wynagrodzenia, to w omawianym banku istnieje system bonusów rocznych i fundusz pracowniczy, które obejmują wszystkich pracowników oprócz członków zarządu.
Joanna Kramerek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".