Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie pracowników za wyniki osiągane przez całą firmę - część II

11.06.2012 Patrycja Grzesińska
Niniejszy artykuł jest drugą częścią opracowania poświęconego sposobom wynagradzania pracowników za wyniki całej firmy. Skupia się on na dwóch zasadniczych metodach, które są zalecane w przypadku nagradzania osób zajmujących najwyższe miejsca w hierarchii organizacyjnej. Pierwszą z nich jest profit sharing, czyli system udziału zatrudnionych w zyskach firmy. Omówiono zasady jego funkcjonowania, najważniejsze cechy charakterystyczne, a także kluczowe zalety oraz wady, które należy wziąć pod uwagę jeszcze przed wdrożeniem tego programu. Następnie opisano również trzy podstawowe rodzaje systemów typu profit sharing. Druga część artykułu została natomiast w całości poświęcona nagradzaniu pracowników za wartość rynkową firmy. Opcje na akcje, bo o nich mowa, są bowiem jednym z coraz częściej wykorzystywanych sposobów wynagradzania zatrudnionych przez spółki giełdowe. Dlatego też skupiono się na najważniejszych korzyściach a także problemach wynikających z zastosowania tego rozwiązania. Artykuł zawiera 2 tabele.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".