Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie pracowników za wyniki osiągane przez całą firmę - część I

04.06.2012 Patrycja Grzesińska
Niniejszy artykuł jest pierwszą częścią opracowania poświęconego sposobom wynagradzania pracowników za wyniki całej firmy. Skupia się on na dwóch zasadniczych metodach, które są zalecane w przypadku nagradzania osób zajmujących niższe miejsca w hierarchii organizacyjnej. Pierwszą z nich jest gain sharing, zapewniający zatrudnionym udział w korzyściach wypracowanych przez całe przedsiębiorstwo. Omówiono podstawowe zasady jego stosowania, cechy charakterystyczne oraz najważniejsze wady i zalety. Wspomniano również o najczęściej spotykanych rodzajach tego typu programów. Drugim opisanym rozwiązaniem jest goal sharing, który pozwala wynagradzać pracowników za realizacje celów postawionych przed całą firmą. Przedstawiono główne zasady jego działania oraz zwrócono uwagę na najważniejsze kwestie, jakie organizacja powinna rozważyć jeszcze przed wcieleniem programu w życie. Na zakończenie krótko omówiono zrównoważoną kartę wyników, która jest podstawowym narzędziem w goal sharingu. Artykuł zawiera 2 tabele.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".