Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie pracowników działów IT

10.08.2004 Maciej Dubis
Wiele organizacji ma problemy z utrzymaniem, a także pozyskaniem nowych specjalistów IT. Bardzo częstym powodem tych kłopotów jest przykładanie tej samej miary dla informatyków i pozostałych pracowników w kwestii wynagrodzeń. Tymczasem, nowocześnie zarządzane firmy stosują zazwyczaj osobne plany wynagrodzeń dla pracowników swoich działów IT. Systemy takie są dużo bardziej elastyczne i zdecentralizowane. Zwraca się też uwagę na nieco inną rolę zmiennych elementów wynagrodzenia w takich planach.

Niniejszy artykuł przedstawia zasady budowy systemu wynagrodzeń dla pracowników działów IT, który nie tylko pozwoli utrzymać najlepszych pracowników, ale także zwiększy ich motywację do pracy.
Maciej Dubis

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".