Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie menedżerów w perspektywie strategicznej

12.06.2007 Joanna Kramerek
Artykuł przedstawia wynagradzanie menedżerów w perspektywie strategicznej, co zakłada możliwość dekompozycji pojęcia strategii firmy i wyróżnienia szeregu strategii cząstkowych. Sprawdzianem dla strategii firmy jest właśnie jej wewnętrzna spójność, która zapewnia synergię działań i w związku z tym wpływa pozytywnie na wyniki firmy. W artykule omówiono związek między strategią wynagradzania a orientacją strategiczną firmy według typologii zaproponowanej przez Milesa i Snowa. Zgodnie z tą typologią można wyróżnić kilka orientacji strategicznych firmy (badawcza, obronna, analityczna), którym odpowiadają różne sposoby wynagradzania menedżerów. Przedstawiono również powiązania między strategią wynagradzania a cyklem życia produktu oraz stopniem dywersyfikacji produkcji.
Joanna Kramerek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".