Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie handlowców (1) – podstawy wynagradzania i wynagrodzenie prowizyjne

21.03.2006 Joanna Kramerek
Niniejszy tekst stanowi pierwszą część cyklu artykułów poświęconych wynagradzaniu handlowców. Omówiono w nim najważniejsze zasady leżące u podstaw skutecznego wynagradzania oraz porównano wpływ kilku metod wynagradzania na różne aspekty pracy handlowców. W ramach tego przedstawiono, jak na pracę handlowców wpływa wynagradzanie tylko z wykorzystaniem części stałej, wynagradzanie prowizyjne oraz wynagradzanie za pomocą części stałej i zmiennej. Szczegółowo omówiono różne aspekty wynagradzania prowizyjnego. Choć taki system jest prosty w administrowaniu, to niesie ze sobą wiele zagrożeń związanych między innymi z obniżeniem jakości obsługi oraz niezdrową rywalizacją. Nie sprzyja również współpracy i realizacji celów strategicznych.
Joanna Kramerek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".