Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wykorzystanie strategicznej karty wyników w zarządzaniu wynagrodzeniami

25.01.2005 Sławomir Zaczyński
Firma, która chce odnieść sukces na rynku musi zdobyć przewagę konkurencyjną. W tym celu firmy tworzą strategie, które określą jak tę przewagę zdobyć. Jednakże same posiadanie strategii nie jest gwarantem sukcesu. Trzeba tę strategię umiejętnie wdrożyć i wykorzystać. Bardzo przydatnym narzędziem, pozwalającym przełożyć strategię na cele operacyjne, jest strategiczna karta wyników. Pozwala ona spojrzeć na firmę z czterech różnych perspektyw: finansowej, klienta, procesów wewnętrznych i rozwoju. SKW daje możliwość każdemu pracownikowi zrozumienie strategii firmy oraz poczucie wpływu na osiągany przez nią sukces. Zastosowanie mierników nie finansowych pozwala na pełniejszą ocenę pracowników. Dzięki temu SKW daje racjonalne podstawy do określania wynagrodzeń pracowników.
Sławomir Zaczyński

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".