Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wprowadzanie systemu płacy zmiennej - wskazówki praktyczne

05.10.2004 Agnieszka Kunysz
Duża konkurencyjność rynku, dążenie do minimalizowania kosztów i jednoczesnego zwiększania jakości, zmusza pracodawców do poszukiwania najlepszych sposobów motywacji pracowników. Systemy wynagrodzeń oparte na składnikach zmiennych są dziś jednym z najpopularniejszych sposobów zwiększania efektywności pracowników. Płaca zmienna oferuje korzyści zarówno pracownikom jak i pracodawcom. Artykuł opisuje ewolucję systemów wynagrodzeń, jaka doprowadziła do powstania systemów opartych na składnikach zmiennych a następnie prezentuje ich najważniejsze zalety i wady. Wreszcie – przedstawia schemat projektu systemu opartego na składnikach zmiennych i przykład jego implementacji w jednej z firm ubezpieczeniowych.
Agnieszka Kunysz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".