Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wprowadzanie nowego systemu premiowania gainsharing na przykładzie firmy Techneglas

11.12.2007 Marzena Jakubiec
Artykuł opisuje proces wprowadzania nowego systemu premiowania na zasadzie gainsharing w zakładzie firmy Techneglas, zlokalizowanym w Pittston w Pennsylwanii. Zakład ten wytwarza elementy szklane do telewizorów. Zadaniem nowego systemu była poprawa produktywności i działania procesu wytwórczego w zakładzie. Wprowadzono program nazwany PRIDE+, wspierający cele, jakie stały przed zakładem. Objęto nim wszystkich pracowników produkcyjnych oraz kadrę menedżerską. Kwota, przydzielana w ramach programu na premie, zależna była od kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Prócz zysków firmy, na modyfikację puli premiowej wpływ miały także: jakość produktów, bezpieczeństwo pracowników oraz satysfakcja klientów. Program spełnił swoje cele. Artykuł szczegółowo opisuje proces wdrażania programu, jego działanie oraz wyniki.
Marzena Jakubiec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".