Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wpływ nowych form oceny wyników pracy na jakość wynagradzania za efekty

21.04.2008 Ewa Jankowska
Artykuł opisuje związek pomiędzy przyjętą przez przedsiębiorstwo metodą oceny pracy a efektywnością wynagradzania za wyniki. Okazuje się, że związek ten jest bardzo ścisły, a sprawność oceny pracowniczej silnie odbija się na skuteczności systemu wynagradzania. Przedstawiono kilka najpopularniejszych metod ewaluacji wyników pracy oraz oceniono ich wpływ na wynagradzanie. Mimo, że niektóre z tradycyjnych sposobów oceny pozytywnie oddziaływają na systemy płac oparte na wynikach, to jednak nie są one równie skuteczne jak najnowocześniejsze rozwiązania. Chodzi tu przede wszystkim o techniki oparte na elektronicznych aplikacjach komputerowych, których szczegóły opisane są w artykule. Ponadto, przedstawione są przykłady firm, które się na te rozwiązania zdecydowały. Na podstawie ich opinii można stwierdzić, że najnowsze metody oceny pracy wykazują bardzo wiele zalet, a przede wszystkim wyjątkowo pozytywny wpływ na system wynagradzania oparty na wynikach pracy.
Ewa Jankowska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".