Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wpływ handlu międzynarodowego na płace i zatrudnienie

29.05.2007 Michał Skierski
Artykuł traktuje o wpływie handlu międzynarodowego w dobie pogłębiającej się globalizacji na płace i zatrudnienie w krajach uprzemysłowionych oraz krajach rozwijających się. W tekście przedstawiono główne metody badań i ich ewolucję oraz niedoskonałości teorii. Czy i w jakim stopniu handel międzynarodowy wpływa na płace? w jakich okolicznościach handel zagraniczny wpływa pozytywnie na zatrudnienie i poziom wynagrodzeń? Czy na wymianie międzynarodowej zyskują wykwalifikowani czy niewykwalifikowani pracownicy? Kiedy pogłębiają się rozpiętości płacowe? Jakie korzyści a jakie zagrożenia niesie za sobą outsourcing? Na te pytania odpowiada poniższy tekst.
Michał Skierski

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".