Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Warunki skuteczności kafeteryjnych systemów wynagrodzeń

25.02.2008 Ewa Bochyńska-Śmigielska
Wśród przedsiębiorstw zagranicznych coraz powszechniejsze stają się kafeteryjne systemy wynagrodzeń. Polskie przedsiębiorstwa również stopniowo dostosowują się do owego trendu, nie jest to jednak technika wynagradzania będąca w stanie zapewnić sukces przedsiębiorstwa czy z góry zagwarantować wysoki poziom motywacji pracowników. Artykuł prezentuje mechanizmy odpowiadające za skuteczność systemów kafeteryjnych jako metody motywowania pracowników. Przedstawiono w nim również najpopularniejsze opcje wynagrodzeń pozafinansowych stosowane przez polskich i zagranicznych pracodawców. Zaprezentowano szereg korzyści zarówno z perspektywy pracodawcy, jak i pracownika, wynikających z zastosowania systemów kafeteryjnych. Na koniec dokonano analizy warunków, w jakich należy spodziewać się powodzenia lub porażki w stosowaniu tej techniki wynagradzania i motywowania pracowników.
Ewa Bochyńska-Śmigielska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".