Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Trendy w wynagradzaniu pracowników w różnych regionach

14.03.2011 Patrycja Grzesińska
Niniejszy artykuł jest drugą częścią opracowania, poświęconego trendom wynagradzania w różnych regionach świata. W całości koncentruje się on na pięciu aspektach opłacania pracowników w wybranych krajach (Francja, Niemcy, Kanada, USA, Japonia, Chiny). Pierwszym z poruszanych problemów są tendencje związane z podwyżką płacy zasadniczej. Następnie omówione zostają kwestie, dotyczące znaczenia reguły pay for performance w systemach wynagradzania oraz zarządzania oczekiwaniami pracowników. W artykule opisano również, jakie trendy panują obecnie w nagradzaniu i motywowaniu osób z wysokim potencjałem. Na zakończenie przytoczono najważniejsze zadania dla działów wynagradzania na 2011 rok. Artykuł zawiera 5 tabel.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".