Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Total rewards w Royal Bank of Scotland

25.07.2011 Michał Mudel
W artykule został opisany program Total Rewards (TR) działający w Royal Bank of Scotland Group (RBS). W opisie posłużono się definicją zaproponowaną przez WorldatWork, zgodnie z którą TR obejmują wszystkie korzyści (zarówno finansowe jak i pozafinansowe) jakie otrzymuje pracownik. W tekście kolejno omawiane jest podejście RBS do poszczególnych elementów pakietu TR: wynagrodzenia gotówkowego, benefitów oraz postrzegania miejsca pracy. Cechy charakterystyczne programu RBS to nagradzanie mierzalnych rezultatów (bonus gotówkowy, awanse), profit sharing, bogaty program benefitów (w tym kafeteria) oraz przyjazne środowisko pracy. W 2004 roku program elastycznej pracy „Your time” zdobył HR Excellence Award.
Michał Mudel

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".