Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Tabela płac bez wartościowania? To możliwe.

03.11.2014 Grzegorz Spólnik
Typowo prace nad stworzeniem tabeli (lub też struktury) płac rozpoczynają się od przeprowadzenia wartościowania stanowisk występujących w organizacji. Następnie gromadzi się informacje o obowiązującej na rynku pracy wysokości wynagrodzeń i łączy się wyniki obu analiz w ten sposób, aby uzyskać w miarę spójną hierarchię stanowisk i związanych z nimi zarobków. Coraz więcej firm zauważa jednak, że wartościowanie nie zawsze jest konieczne i tabelę płac można stworzyć wyłącznie w oparciu o dane rynkowe. Niniejsze opracowanie traktuje właśnie o rosnącej popularności tej perspektywy i możliwościach jej wykorzystania w praktyce. Artykuł zawiera 3 wykresy i 2 tabele.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".