Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

System wynagradzania pracowników sprzedaży ściśle związany ze sposobem, w jaki firma osiąga zyski

23.09.2014 Grzegorz Spólnik
W artykule skoncentrowano się na omówieniu potrzeby uwzględniania w zasadach wynagradzania pracowników sprzedaży ich prawdziwego wpływu na poziom zysku osiąganego przez przedsiębiorstwo. Zazwyczaj jest on większy niż to się wydaje na pierwszy rzut oka, o czym świadczą trzy krótkie, zaprezentowane na wstępie historie. Następnie uwagę poświęcono zasadności dokładnej analizy procesu sprzedaży i włączeniu do systemu płac konsekwencji wszystkich decyzji, podejmowanych przez zatrudnionych. W drugiej części tekstu przedstawiono metodę stworzenia prostego, bazującego na prowizji systemu, który wynagradza za pracowników za ich własne wysiłki, a nie wzrost sprzedaży wynikający z ponoszonych przez firmę nakładów na usprawnienie działalności i uatrakcyjnienie oferty. Artykuł zawiera 1 tabelę.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".