Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

System wynagradzania i zasady ładu korporacyjnego w PKN ORLEN w 2008 roku

09.11.2009 Renata Kucharska-Kawalec
W artykule opisano system wynagradzania w Grupie Kapitałowej PKN ORLEN S.A. Przedstawiono w nim główne założenia Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, którego realizację rozpoczęto z dniem 1 stycznia 2009 roku. Pokazano również podstawowe zasady ładu korporacyjnego funkcjonującego w spółce. Dużą uwagę zwrócono na składniki i poziom wynagrodzeń Członków Zarządu, Rady Nadzorczej oraz kadry kierowniczej zatrudnionej na kluczowych stanowiskach. W artykule omówiono również kompetencje władz spółki w zakresie ustalania i realizacji polityki wynagradzania. Jak zatem ona przebiegała? W jaki sposób premiowano kadrę menedżerską? A jak władze PKN ORLEN starały się motywować pracowników zatrudnionych na niższych szczeblach zarządzania? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dostarczy Państwu lektura niniejszego artykułu. Opracowanie zawiera 3 tabele.
Renata Kucharska-Kawalec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".