Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

System premiowania działu sprzedaży w filii zagranicznego producenta napojów

07.04.2008 Ewa Jankowska
Artykuł poświęcony jest systemowi premiowania na poszczególnych stanowiskach w dziale sprzedaży dużego zagranicznego koncernu. Stanowiska te są zróżnicowane pod względem zakresu obowiązków oraz stawianych wymagań. Wiążą się z tym odmienne reguły premiowania. Z tekstu dowiedzą się Państwo wedle jakich zasad naliczana jest premia Area Sales Managera oraz jakim kryteriom oceny on podlega. Podobnie w przypadku Key Account Managera i przedstawiciela handlowego. Artykuł może być ciekawą inspiracją do poszukiwania własnych rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Ważne, aby zrozumieć, że system premiowania może być bardzo skuteczny w podnoszeniu wydajności pracowników i kierowaniu ich wysiłków w pożądaną stronę. Wskazówki, co do tego jak to osiągnąć, znajdują się właśnie w niniejszym artykule.
Ewa Jankowska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".