Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

S. Borkowska, [red.], Wynagrodzenia – rozwiązywanie problemów w praktyce, Kraków, Oficyna Ekonomiczna, 2004

11.08.2008 Marzena Jakubiec
Niniejszy tekst jest streszczeniem książki Wynagrodzenia – rozwiązywanie problemów w praktyce. Jest to swoista kontynuacja pracy Stanisławy Borkowskiej Strategie wynagrodzeń. Każdy z dziesięciu rozdziałów składa się z części teoretycznej oraz zestawu zadań praktycznych i testów. W książce opisana jest istota i funkcje wynagrodzeń oraz analiza i ocena systemów wynagrodzeń. Autorzy przedstawili także kwestie projektowania strategii wynagrodzeń, wartościowania pracy i oceny efektów pracy oraz budowania tabel płac i podwyższania płac. Scharakteryzowano bodźce krótkoterminowe oraz beneficja. Opisano też budowę pakietu wynagrodzeń oraz proces negocjacji i konsultacji płacowych. Część zawierająca zadania praktyczne jest bardzo rozbudowana i szczegółowa, zawierająca studia przypadków z konkretnych firm.
Marzena Jakubiec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".