Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Rynkowa struktura płac - prosty sposób na konkurencyjny system wynagrodzeń

17.12.2015 Patrycja Grzesińska
Rozwój branży doradczej oraz narzędzi informatycznych sprawiły, iż w dzisiejszych czasach firmy mają możliwość uzyskania wiarygodnych i szczegółowych danych na temat rynkowych stawek wynagrodzeń związanych z większością stanowisk. Ma to istotne konsekwencje dla procesu budowy struktury płac. Można ją bowiem stworzyć w bardzo prosty sposób, bazując przede wszystkim właśnie na tych informacjach. Niniejszy artykuł opisuje krok po kroku jak tego dokonać. Zaprezentowana metodologia skierowana jest szczególnie do tych przedsiębiorstw, którym zależy na ścisłym dopasowaniu wynagrodzeń do standardów rynkowych, a ich struktura organizacyjna jest podobna do schematów stosowanych przez konkurentów. Artykuł zawiera 1 wykres i 1 tabelę.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".